Skip to main content
Strona główna
Strona główna

Plany pracodawców na 2019 rok

Dodano: środa, 9 stycznia 2019

Plany pracodawców na 2019 rok

Po okresie rosnącego optymizmu przedsiębiorców co do przyszłej sytuacji gospodarczej kraju, obecnie tylko niecała ¼ firm spodziewa się wzrostu gospodarczego, zaś prawie połowa obawia się stagnacji.

W planach pracodawców w zakresie zatrudnienia i wynagrodzenia obserwujemy cykliczność zmian w porównaniu do sytuacji sprzed roku zbliżony odsetek firm planuje zwiększyć zatrudnienie i poziom wynagrodzeń. W większości firm planowane zwiększenie wynagrodzenia obejmie wszystkie działy. Na wyższe podwyżki częściej mogą liczyć pracownicy mniejszych firm (od 10 do 49 pracowników), pracownicy branży budowlanej oraz działalności usługowej. Jeśli chodzi o zatrudnienie, to plany wzrostowe widać najbardziej wśród dużych przedsiębiorstw – zatrudniających minimum 250 pracowników. Prawie połowa z nich chce zatrudniać nowych pracowników w bieżącym roku. Jeśli przyjrzymy się branżom pod kątem zatrudnienia, to największa dynamika deklarowana jest w branży budowlanej oraz w przemyśle.

Co jeszcze planują pracodawcy w 2019 roku? Zapraszamy do zapoznania się z raportem Instytutu Badawczego Randstad na stronie randstad.pl