Skip to main content
Strona główna
Strona główna

13 mln zł dla młodych Pomorzan

Dodano: piątek, 6 września 2019

13 mln zł dla młodych Pomorzan

Więcej pieniędzy to więcej możliwości dla młodych. Większy dostęp do ciekawych szkoleń i staży, szansa zdobycia nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego czy spełnienia marzeń o własnej firmie.

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku zwiększył fundusze na wsparcie zawodowe osób młodych, w tym cudzoziemców mieszkających w województwie pomorskim, o 5 mln zł. Wiosną tego roku Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku ogłosił konkurs na realizację projektów rozwojowych dla mieszkańców Pomorza, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Na ten cel przeznaczonych było 8 mln zł z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem projektodawców - wpłynęło aż 75 wniosków o dofinansowanie. Spośród nich Komisja Oceny Projektów wybrała piętnaście najciekawszych i najlepiej przygotowanych wniosków, których wartość przekroczyła kwotę wyjściową.

- Oceniliśmy, że te projekty mają duży potencjał i wierząc, że ich realizacja przyniesie wiele korzyści młodzieży w naszym regionie, podjęliśmy decyzję o przeznaczeniu na ten cel większych środków - mówi Joanna Witkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku. - Różnorodne możliwości, z których mogą skorzystać uczestnicy projektów, to większa szansa na realizację ich planów i spełnienie zawodowych ambicji. Dla młodych to perspektywa efektywnego rozwoju zawodowego. Z nowymi umiejętnościami i kompetencjami mają szansę konkurować na rynku o atrakcyjną pracę zgodną z ich predyspozycjami.

Dowiedz się więcej:

http://psz.praca.gov.pl/web/power-wup-gdansk/-/10336105-zmiana-regulaminu-konkursu-po-wer-1-2-1-zwiekszenie-srodkow-o-5-010-000-pln

Oprac.: Zespół redakcyjny PORP, WUP Gdańsk